Підсумок заходів стосовно “Важливість Українсько-єврейських відносин в історичному і геополітичному контекстах»

Май 26, 2010

12.04.10
Віктор І. Глазко

Ввечері того самого дня, що відкрили в Києві фото виставку “Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА”, 8 квітня, 2010 року, у галерії Канадсько-Української Мистецької Фундації, в Торонто, Канада відбулася одна з серії зустрічей поважних представників Канадсько-Єврейської і Української громад. Ініціаторами зустрічі були Борис Вжесневський (український депутат канадського федерального уряду) і Марк Фраймен, президент Конґресу Євреїв Канади. Присутніми були Павло Ґрод, голова Конґресу Українців Канади, Маркіан Швець, голова Конґресу Українців Канади, відділ Торонто, владики Українських Православних і Католицьких церков Канади та члени української громади.

Головним промовцем був Мейлах Шейхет зі Львова, Директор Американо-Українського Бюро з Прав Людини і Дотримання Чинного Законодавства в Американській Єврейській Правосахисній Організації (UCSJ), знаний “захистник згублених єврейських кладовищ України” який зараз тяжко працює над реставрацією єврейсього кладовища в Самборі.

Шановний Мейлах Шейхет брав участь на Українсько — Канадській телевізійній програмі “Світогляд” і вже 11 квітня, 2010 року взяв участь у прес-конференції у Торонто, яка тривала біля 3-ох годин.

Метою зустрічі було сприяти миру, злагоди й співпраці єврейских і українських громад в Україні і в діаспорі на добро самостійної, суверенної України.

На прохання єврейскої діаспори в Україні Мейлах Шейхет передав слова поваги Українцям й висловив сподівання зберегти свою культуру, мову, і історію на Україні. Рівночасно він попереджував українців і євреїв про потребу разом стати проти “третьої сили” – спільних ворогів. Неосвіченість, і брак порозуміння, які працюють на розбрат єврейського і українського народів працюють і на знищення самостійної, суверенної України.

Мейлах Шейхет поважає ОУН-УПА і підтримує визнання ОУН-УПА справжніми борцями за волю і гідність України та українського народу, загально заперечує заяви проти ОУН-УПА, Симона Петлюри та інших борців за волю України і вважає, що розповсюдження інформації, яка має наслідком незгоду між єврейським і українським народами, і в самому українському суспільстві є провокацією спільного ворога, яким є Москва.

Пан Мейлах Шейхет заявив, що опісля Помаранчової революції коли МАУП в Києві почав видавати анти-семітську літературу, його організація — Об‘єднання Ради Євреїв колишнього Совєтського Союзу в Україні, зацікавилася звідки приходила підтримка цього книговидання в МАУПі й дослідила й прийшла до висновку, що “моральним” і фінанcовим джерелом цієї акції була Москва. На підставі дослідження його організація звернулася до Конґресу США щодо провокацій, які влаштовує Москва, наслідком яких можуть бути міжнаціональні конфлікти.

Мейлах Шейхет важає, що політики при владі в Україні не прислуховуються до здорових порад в Україні, але тому що вони прагнуть поваги на міжнародньому рівні, на них можна вплинути діаспорa яка є активна в своїй країні. Тут він навів приклад вплив який осягнула єврейська діаспора на користь Ізраєлю.

Його особистий досвід і трактування євреїв підчас другої світової війни доказує що український нарід не є антисемітський, а що джерела антисемітизму в Україні є зовнішними.

Словами Мейлаха Шейхета, сучасний стан в Украіні є критичним і, на жаль, “Україна вертається до комунізму”. На телевізійні програмі “Світогляд”, він виявив що на його погляд Комуністична Партія Україна повинна бути зовсім заборонена.

Мейлах Шейхет закликає, щоб Українці та Євреї світу (а Марк Фраймен звертався особисто до української і єврейської діаспори в Канаді) стали разом у взаємній праці проти усіх провокацій, неосвідченості, і непорозуміння, щоб не дати ворогам знищити України. Праця, яка постає перед обома народами є важкою, але з Божою допомогою можливою.

Борис Вжесневський повідомив, що для допомоги вирішенні всього спектра питань, які зачіпають тему українсъко-єврейських відносин, буде створено два благодійних фонди. Марк Фраймен важає що вплив української діаспори Канади на рішення місцевої влади в Україні щоб успішно відбудувати єврейське кладовище в Самборі дасть конкретний, потрібний поштовх для зацікавлення канадсько-еврейської громади в обговоренні стосунків з українською громадою.

Один ответна «Підсумок заходів стосовно “Важливість Українсько-єврейських відносин в історичному і геополітичному контекстах» »

  1. Богдан на Апрель 7, 2011 из 9:23 дп

    Пане Мейлах!

    Дай Вам Боже здоровя! Ви мене не можете памятати, а я Вас памятаю.Бачив на конференції у Львові. Я Вас дуже поважаю і знаю твердо — українці і євреї повинні бути друзями.

Написать ответ

Top Posts of the Day

Май 2010
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Архивы